"Διπλό" στην παράταση για τον Απόλλωνα

Ο Αργυρόπουλος με τρίποντο λίγο πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας έφερε το ματς στην παράταση και ο Απόλλων Πάτρας έφυγε με μια σπουδαία νίκη από την Ελευσίνα. "Αυτοκτόνησαν" οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν με 10 πόντους 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Με το σκορ στο 60-50 στο 38᾽ ο Πανελευσινιακός κρατούσε μια υπερπολύτιμη νίκη στα χέρια του, αλλά κατάφερε να χάσει στην παράταση με 66-73 παρά τη μεγάλη εμφάνιση του Φαγιέ (19π, 9ρ) και έμεινε στους 27 βαθμούς. Οι Αργυρόπουλος (12π, 3ρ, 7 ασ, 2κλ), Ντάνιελ (20π, 10ρ) και Ουίλσον (17π, 13ρ) ήταν οι κορυφαίοι των νικητών που πολύ δύσκολα θα χάσουν τη θέση τους στα φετινά πλέι οφ (βρίσκονται στην 7η θέση με 30 βαθμούς).

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 35-35, 51-46, 61-61, 66-73

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου, Παπαμακάριος 8, Κάιλ 7, Τζόουνς 14, Μαγκουνής, Φαγιέ 19, Φίσερ 2, Τέρνερ 12, Ούζας, Μάνταζρης, Αβραμίδης 2

Απόλλων Πάτρας (Βετούλας): Αργυρόπουλος 12, Καπερώνης, Ντάνιελ 20, Ουίλσον 17, Λιανός 3, Πέτροβιτς 10, Πελεκούδας, Μιλουτίνοβιτς 3, Χοτ 2, Μπολντς 6