Σύνδεσμος Προπονητών EuroLeague: «Καταδικάζουμε την επίθεση, σεβόμαστε τις αξίες του αθλήματος»

2779632 1

Ο Σύνδεσμος Προπονητών EuroLeague τοποθετήθηκε στο θέμα που δημιουργήθηκε με την επίθεση στον Λουίτζι Λαμόνικα και υπογράμμισε μεταξύ άλλων ότι η βία δεν έχει καμία θέση στις αξίες τους.

Επίθεση από αγνώστους σε Λαμόνικα, τραυματίστηκε ο Ιταλός!

5039832 1

Επίθεση δέχτηκαν κατά την επιστροφή τους στο ξενοδοχείο οι διαιτητές της Euroleague (ήταν στο ίδιο ταξί και ο παρατηρητής διαιτησίας Νίκος Πιτσίλκας) που «σφύριξαν» τον αγώνα του Παναθηναϊκού με την Μπαρτσελόνα, ενώ από τα θραύσματα των κρυστάλλων στο όχημα που επέβαιναν, τραυματίστηκε ελαφρά ο Λουίτζι Λαμόνικα.

Ο Παναθηναϊκός ξέρει να φυλάει το καλύτερο για το... τέλος!

2855997

Μόνο εννέα αγωνιστικές έμειναν μέχρι το τέλος της regular season στην EuroLeague, με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ να καλείται να συνεχίσει την παράδοση που τον θέλει να... πατάει το πόδι στο γκάζι στα τελευταία ματς.

Παναθηναϊκός: «Καταδικάζουμε κάθε μορφή βίας, να τιμωρήθουν παραδειγματικά»

trtrtrt 0

Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ καταδίκασε την επίθεση που δέχθηκαν χθες βράδυ οι διαιτητές της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με την Μπαρτσελόνα από 2 κουκουλουφόρους και τόνισε πως θα σταθεί αρωγός σε κάθε προσπάθεια καταπολέμησής της βίας.

Έβγαλε τα... μάτια του!

55555 16

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ έβαλε τα χέρια του και... έβγαλε τα μάτια του απέναντι στην Μπαρτσελόνα καθώς γνώρισε την ήττα στο κλειστό του ΟΑΚΑ με 92-81, έχοντας απωλέσει διαφορές 11 και 10 πόντων στην 3η περίοδο.

Πιτίνο: «Αν δεν νιώθεις... σκύλος, δεν κερδίζεις τέτοια ματς»

2855794 1

Ο Ρικ Πιτίνο στάθηκε στη σωματική σκληρότητα που λείπει από τον Παναθηναϊκό σε σχέση με top ομάδες όπως η Μπαρτσελόνα, ενώ πρόσθεσε πως η ομάδα του στο τέλος δεν έκανε πολλά βασικά του μπάσκετ.

Νικηφόρα... υποχρέωση με Μποχωρίδη

boho

Κάθε αρχή και… δύσκολη για την Εθνική!Η Βουλγαρία ζόρισε αρκετά την Ελλάδα για περίπου 37 λεπτά, αλλά στο τέλος οι παίκτες του Σκουρτόπουλου σοβαρεύτηκαν και πήραν τη νίκη (73-63), για να ξεκινήσουν με το… δεξί στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ του 2021.

Σκουρτόπουλος: «Να ενταχθούν νέα παιδιά στην Εθνική ομάδα»

2852043 1

Η Εθνική ομάδα μετράει αντίστροφα για τα προκριματικά του Eurobasket 2021 και τα ματς με Βουλγαρία (21/2) στην Πάτρα και Βοσνία Ερζεγοβίνη (24/2) εκτός έδρας, με τον Θανάση Σκουρτόπουλο να δίνει το σύνθημα για την ένταξη νέων παιδιών στην ομάδα.