ΑΕΚάρα και στα Ιεροσόλυμα!

65676

Με τον Μάλκολμ Γκρίφιν να κάνει «όργια» στο ντέρμπι του BCL κόντρα στην Χάποελ, η ΑΕΚ άνοιξε τα φτερά της στα Ιεροσόλυμα και επικράτησε με 83-70! Μάλιστα υπάρκαλυψε το -4 από την ήττα του ΟΑΚΑ.

Νίκη με +61 η ΑΕΚ κόντρα στο Μαρούσι!

b14740b1c443149ae111b6ba60e5be71 2636

Η ΑΕΚ επιβλήθηκε του Αμαρουσίου με 100-39 σε φιλικό αγώνα, πριν την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Άρη (08/12, 17:30), για την 8η αγωνιστική της Basket League.

Λαρεντζάκης... rules στην Αμβέρσα!

lari 1

Με τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη να... οργιάζει στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ κατάφερε να περάσει και από την έδρα της Αντβερπ (71-64) και να φτάσει στις 6 νίκες μετά τις 7 αγωνιστικές του Basketball Champions League!

ΑΕΚ γερά... Champions League ξανά!

4596263

Με ηγέτη τον Ράταν Μέις που σημείωσε 24 πόντους, η ΑΕΚ πηρε σημαντική νίκη επί της αξιόλογης Μπάμπεργκ, με 93-86 στο ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Οι... πρώην χάλασαν την πρεμιέρα της πρωταθλήτριας

1993448 1

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα στον... τόπο του περσινού θριάμβου στην πρεμιέρα του φετινού BCL, με τη Χάποελ των πρώην «κιτρινόμαυρων» Τζέι Κόβαν Μπράουν και Τζος Όουενς να φεύγει με τη νίκη με σκορ 79-75.

«Βαρύ παιχνίδι για... πρεμιέρα!»

1990089

Η ΑΕΚ υποδέχεται τη Χάποελ Ιερουσαλήμ (10/10, 19:30) στην πρεμιέρα του Basketball Champions League και ο Λούκα Μπάνκι εξήγησε πως το ζητούμενο για την «Ένωση» είναι να δείξει διαφορετικό πρόσωπο σε σχέση με την ήττα στο Περιστέρι.

Καββάδας in, Ρος, Ξανθόπουλος... out!

kk 0

Ο Βασίλης Καββαδάς ξεπέρασε τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε και θα ενισχύσει την ΑΕΚ στο ματς με το Περιστέρι (06/10, 18:00), για την πρεμιέρα της Basket League

Νίκησε και την Μπάνβιτ η ΑΕΚ!

5f8930ce99f22ec99ad05ecd2c8bd84f

H ΑΕΚ επικράτησε με 83-78 της Μπάνβιτ σε φιλικό που έγινε στην Κωνσταντινούπολη, με τον Ρόμπερσον να είναι πρώτος σκόρερ της «βασίλισσας» με 14 πόντους. Άλλη μια νίκη σε φιλικό για την ομάδα του Μπάνκι.

Αήττητη ΑΕΚ με... σούπερ Μωραΐτη!

4552292

Με τον Μωραΐτη να πραγματοποιεί μεγάλο ματς και τους Ματσιούλις, Γκρίφιν να «καθαρίζουν» στην παράταση, η ΑΕΚ επικράτησε και της Μακάμπι στο τουρνουά της Κύπρου κερδίζοντας με 99-95 στο έξτρα πεντάλεπτο!