Μυθικός Λάνγκφορντ στο Ιβανώφειο!

200300

Με τον Κιθ Λάνγκφορντ να κινείται στη ζώνη του λυκόφωτος, αφού σημείωσε 35 πόντους, η ΑΕΚ πήρε το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα εκτός έδρας για το φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με του Ηρακλή στο Ιβανώφειο. Ντεμπούτο και για τον Βλαδίμηρο Γιάνκοβιτς με την «κιτρινόμαυρη» φανέλα. Γκίκας με 12 και Στέφαν Γιάνκοβιτς με 10 ακολούθησαν σε απόδοση τον σπουδαίο «μπόμπερ» της Ένωσης.

Ντεμπούτο με «διπλό» στη Ρόδο ο Αγγέλου!

174243

Με τον Παπαντωνίου να παίρνει την κατάσταση στα… χέρια του, στα τελευταία λεπτά, βάζοντας απανωτά και καθοριστικά τρίποντα, η Λάρισα νίκησε 83-80 μέσα στη Ρόδο τον Κολοσσό, στο ντεμπούτο του Βαγγέλη Αγγέλου στον πάγκο της.

Ο Προμηθέας έσπασε το αήττητο του Περιστερίου

mpogris 0

Ο Προμηθέας Πατρών σούταρε 36 τρίποντα κι επικράτησε του Περιστερίου winmasters με 64-60, υποχρεώνοντας την ομάδα των δυτικών προαστίων στην πρώτη ήττα της στην EKO Basket League.

Μεθυσμένη πολιτεία η Νίκαια!

2742972 1

Η ομάδα από τη Νίκαια είχε επιθετικό πλουραλισμό, έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και με ένα ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο κατάφερε να... καθαρίσει τον Γηραιό (88-74), παίρνοντας την τέταρτη νίκη της στο φετινή πρωτάθλημα.

Συνεχίζει ακάθεκτο το Λαύριο!

lavrio

Το Λαύριο (4-2) νίκησε το Ρέθυμνο (1-5) με 86-78 και συνέχισε να εντυπωσιάζει. Χωρίς online στατιστική κάλυψη το ματς από τον ΕΣΑΚΕ.

«Ξύπνησε» ο ΠΑΟΚ και διέλυσε τον Ήφαιστο!

saaa

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα του Ήφαιστου με 94-74 και πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στην EKO Basket League, υποχρεώνοντας τους νησιώτες στην τρίτη συνεχόμενη ήττα τους.