Με υπογραφή Παπαγιάννη και Μήτογλου!

3064815 1

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της ΑΕΚ στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής με 80-75 και σημείωσε την πρώτη νίκη του για το 2021. Εξαιρετικό ματς από Παπαγιάννη (18π., 12ριμπ.) και Μήτογλου (17π., 7ριμπ.)

O Προμηθέας έκανε... φύλλο και φτερό τον Ηρακλή

185203

Μόλις ένα δεκάλεπτο συνάντησε αντίσταση από τον Ηρακλή ο Προμηθέας, ο οποίος με μπροστάρη τον Μίλερ και έχοντας βοήθεια από τους δύο Γκραντ, νίκησε άνετα 85-61.

Με ήρωα τον Καράμπελα!

212544

Με όπλο του το καλό πρώτο ημίχρονο και το εντυπωσιακό σερί 15-0 στις αρχές του δευτέρου, το Περιστέρι πανηγύρισε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με σκορ 84-71 απέναντι στον Άρη.

Φοβερός Γκότσερ, αλλά στο τέλος... ΠΑΟΚ!

3063628 1

Κακό... διάλειμμα αποδείχτηκε για τον ΠΑΟΚ η ήττα της περασμένης αγωνιστικής από το Περιστέρι (ύστερα από τρεις σερί νίκες). Το Σάββατο (9/1) ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε με 96-87 εντός έδρας του Μεσολογγίου για την 11η αγωνιστική της Basket League. Ως εκ τούτου ανέβηκε στο 5-5, με τους αντιπάλους τους να γνωρίζουν την 8η συνεχόμενη ήττα (3-8).

Οι ομάδες θέλουν Final 8 στο Κύπελλο αλλά η ΕΟΚ Final 4!

basketball 2

Το μόνο σίγουρο είναι πως και οι δύο πλευρές θέλουνε να ολοκληρωθεί το Κύπελλο. Στο format υπάρχει η διαφωνία. Όλες οι λεπτομέρειες για την πρόταση των ομάδων και αυτή της ΕΟΚ.

Ήταν... Κολοσσός κόντρα στον Ιωνικό!

174515

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Καντέρ και Άρτις και πατώντας το… γκάζι από το 26’ και μετά, οι Ροδίτες νίκησαν με το εντυπωσιακό 94-74 τον Ιωνικό και πήγαν στο 4-7. Στο ίδιο ρεκόρ είναι και η ομάδα της Νίκαιας.