Πιτίνο: «Δεν πρέπει να δίνουμε τόσα πολλά τρίποντα, πρέπει να βελτιωθούμε εκεί»

2816989 1

Ο Ρικ Πιτίνο έκανε ειδική αναφορά στα πολλά τρίποντα που δίνει ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ στους αντιπάλους του, ενώ ενόψει του αγώνα με την Ζάλγκιρις (17/1, 21:30) υποστήριξε ότι περιμένει ένα σκληρό και δυνατό παιχνίδι.

Παπαγιάννης έκοβε, Τόμας έραβε!

2816201 1

Όσο άμυνα δεν έπαιξε για 30 λεπτά, την έπαιξε στην τελευταία περίοδο και ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με 98-83 που είχε 15/30 τρίποντα και λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά. Επιβλητικός ο Παπαγιάννης στο τέλος, σταθερή αξία ο Τόμας!

Αυτοκτόνησε με... τρύπα στη ρακέτα

jimmer fredette panathinaikos opap athens eb19 1

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ έφτασε κοντά σε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη, έλεγχε το ματς για 32 λεπτά, αλλά στην τελευταία περίοδο δεν... άντεξε στην αντεπίθεση της Μακάμπι και γνώρισε την ήττα με 88-79. Φάνηκε και πάλι η «τρύπα» στη ρακέτα με την Μακάμπι να έχει 20 επιθετικά ριμπάουντ!

Πιτινο: "Νιώθω σαν τον... Μικ Τζάγκερ"!

pitino 1 0

Ο Ρικ Πιτίνο παραχώρησε μεγάλη συνέντευξη στο Ισραήλ όπου μίλησε για τα πάντα. Το άδειο ΟΑΚΑ, τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο, τον Σπανούλη, τον Καλάθη, τον Διαμαντίδη, τον Αντετοκούνμπο, τον περσινό ημιτελικό με τον Ολυμπιακό αλλά και την αποθέωση από τους φίλους του Παναθηναϊκού.

Πιτίνο: «Κατανοώ απόλυτα την ποινή, οι φίλαθλοι πρέπει να ακολουθούν τις οδηγίες»

pitino 1 0

Ο Ρικ Πιτίνο σχολίασε στο Twitter τον αποκλεισμό της έδρας του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ για τον αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε και ξεκαθάρισε πως οι φίλαθλοι πρέπει να ακολουθούν τις οδηγίες για την ασφάλεια.

Προδόθηκε από τον εαυτό του...

001529

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ κοίταξε στα μάτια την πανίσχυρη φέτος Μπαρτσελόνα στο γήπεδό της, ήταν μέσα στο ματς για 35 λεπτά αλλά προδόθηκε από την αδυναμία του στα ριμπάουντ και τα... τρελά σουτ του Ντιλέινι στην τελευταία περίοδο για το 98-86.