Το Περιστέρι πήρε το θρίλερ με τον Πανιώνιο!

2042271 1

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, το Περιστέρι κέρδισε τον Πανιώνιο (74-71) που... αυτοκτόνησε στα τελευταία λεπτά.

Μετά από μια «ανατροπή» στην τέταρτη περίοδο, το Περιστέρι νίκησε τον Πανιώνιο 74-71 στο Ανδρέας Παπανδρέου» στο δραματικό ματς που ολοκλήρωσε τους σαββατιάτικους αγώνες της ένατης αγωνιστικής της Basket League και έφτασε τις οκτώ νίκες στο φετινό πρωτάθλημα, αφήνοντας τους «κυανέρυθρους» στο 3-6.

Οι παίκτες του Νίκου Οικονόμου ήταν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο, έχαναν στη συνέχεια, όμως έφτασαν στο 52-60 στην αρχή της τέταρτης περιόδου. Εκεί, όμως, δέχτηκαν επιμέρους σκορ 2-7 και το ματς έγινε ντέρμπι, με την ψυχραιμία των γηπεδούχων και τα λάθη των φιλοξενούμενων στα τελευταία δευτερόλεπτα να αποβαίνουν καθοριστικά για την εξέλιξη της αναμέτρησης,

Για τους νικητές, κορυφαίοι ήταν οι Γκρέι με 19, Μπέντιλ με 13 και Σίρκο με 12 πόντους. Για τους «κυανέρυθρους», ξεχώρισε ο Μπέρι με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 38-34, 52-51, 74-71