Επιβλητικός ο ΠΑΟΚ στο Λαύριο!

2035752 1

Οργια Γκος στο Λαύριο, αλλά και άμυνα από ατσάλι μετέτρεψαν την επικίνδυνη έξοδο του ΠΑΟΚ σε περίπατο (64-77) ο οποίος σημείωσε την πρώτη του εκτος έδρας νίκη για φέτος και την 8η νίκη στα τελευταία 9 ματς.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου είχε σχεδόν σε όλο το παιχνίδι τον έλεγχο του αγώνα και με εξαίρεση κάποια κενά διαστήματα στο δεύτερο δεκάλεπτο πήρε σχετικά εύκολα τη νίκη. Από την άλλη πλευρά οι Λαυριώτες τα περίμεναν όλα από τον Λαμπ, ο οποίος ήταν μόνος του στην προσπάθειά του να τους οδηγήσει στην επικράτηση.

Ο ΠΑΟΚ πήρε μια καλή διαφορά στην πρώτη περίοδο, δυσκολεύτηκε στη δεύτερη, όμως απέκτησε διψήφια διαφορά στην τρίτη και τη συντήρησε σταθερά στην τέταρτη. Σε αυτό συνετέλεσαν περισσότερο οι Γκος με 25 και Μορέιρα με 15 πόντους, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Λαμπ με 18 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-20, 38-40, 47-59, 64-77