Νέα νίκη για Μπακς, νέο double-double ο Γιάννης! (vid)

αρχείο λήψης

Με μια εμφάνιση… τόσο όσο οι Μπακς πήραν ακόμη μία νίκη, με το 104-90 κόντρα στους Πίστονς κι έφτασαν τις επτά σερί αποδεικνύοντας ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση. Στο 13-3 πλέον το Μιλγουόκι του πολύ καλού και πάλι Γιάννη, στο 5-11 οι Πίστονς.

Τα «Ελάφια» είχαν από το ξεκίνημα ένα μικρό προβάδισμα το οποίο και διατηρούσαν σε όλη τη διάρκεια του ματς, φτάνοντας τελικά στη νίκη χωρίς να ζοριστούν ιδιαίτερα.Κορυφαίος για τους νικητές ήταν φυσικά ο «Greek Freak» που στα – μόλις – 27 λεπτά που έμεινε στο παρκέ κατέγραψε 28 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ. Ακολούθησε με 13 πόντους ο Μάθιους ενώ πήρε χρόνο συμμετοχής και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που αγωνίστηκε για περίπου δύο λεπτά χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.Για την ομάδα του Ντιτρόιτ ο Ρόουζ είχε 20 πόντους κι οι Γκάλογουεϊ και Ντράμοντ 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-24, 54-47, 77-69, 89-69, 104-90.