Ο «βασιλιάς» ΛεΜπρόν «πάτησε» τους Σπερς! (vid)

1 26

Με τέτοιον ΛεΜπρόν οι Λέικερς δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Μέσα στο Λος Άντζελες νίκησαν τους Σπερς με 121-113 και συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία.

Ο σούπερ σταρ των Λέικερς ήταν απλά απολαυστικός, ειδικά στην τέταρτη περίοδο όπου και όπου σημείωσε 20 πόντους (!) και ουσιαστικά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Συνολικά στο παιχνίδι ο Τζέιμς πέτυχε 42 πόντους με 12/17 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 9/13 βολές, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 40 λεπτά συμμετοχής.

Δίπλα στον Βασιλιά βρέθηκε ο Κάιλ Κούζμα με 22 πόντους και 9 ριμπάουντ, με τον Κεντάβιους Κάλντγουελ-Πόουπ να προσθέτει 12 πόντους και τους δύο να βοηθούν αρκετά προκειμένου να καμφθεί η αντίσταση των σπιρουνιών.

Όσον αφορά την ομάδα του Σαν Αντόνιο γνώρισε την 4η ήττα της στα 5 τελευταία ματς και δέχθηκαν πάνω από 100 πόντους για 10ο συνεχόμενο παιχνίδι. Κορυφαίος για τους Σπερς ήταν ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν που είχε 32 πόντους, ο Ρούντι Γκέι με 31 πόντους και ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ με 21 πόντους και 9 ριμπάουντ, σε μια βραδιά που ανήκει ολοκληρωτικά στον ΛεΜπρόν Τζέιμς και τους Λέικερς.