Ο Άρης πήρε το παιχνίδι της χρονιάς

1 koroivos aris

Στο παιχνίδι της σεζόν μέχρι τώρα, ο Άρης νίκησε 99-94 στην δεύτερη παράταση τον Κόροιβο Αμαλιάδας εκτός έδρας.

Οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί στο ξεκίνημα του αγώνα και προηγήθηκαν με 34-14 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Συνέχιζαν μάλιστα να έχουν τον έλεγχο σε όλο σχεδόν το παιχνίδι. Ωστόσο στο τέλος η απειρία τους τους πρόδωσε με αποτέλεσμα να χάσουν ένα δικό τους ματς.

Το δίδυμο των Μαρμπλ (28 π.) και Κάμινγκς (27 π.) ήταν όλα τα... λεφτά για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη, ενώ για τους ηττημένους ο Μπράουν σταμάτησε στους 27 πόντους και ο Χολ πρόσθεσε 24.

Δεκάλεπτα: 34-14, 51-37, 67-58, (76-76 κ.α., 90-90 α’ παρ.), 94-99.

Κόροιβος (Καλαμπάκος): Γκότσερ 11 (1), Μπράουν 27 (5), Μιλουτίνοβιτς 11 (3), Μιχάλογλου 1, Βαν Όστρουμ 8 (1), Σαχπατσίδης 6, Χατζηνικόλας, Σπυριδωνίδης 6 (1), Αποστολίδης, Χολ 24.

Άρης (Πρίφτης): Μαρμπλ 28 (1), Ξανθόπουλος 3 (1), Τσαϊρέλης, Τζένκινς 13 (2), Κάμινγκς 27 (3), Ζάρας 2, Μούρτος, Σίμτσακ, Μπάκνερ 9, Γιάνκοβιτς 17, Ντραγκίσεβιτς.