"Καυτή" έδρα το Βελιγράδι!

erithrosmalaga

Ο Ερυθρός Αστέρας επιβλήθηκε κόντρα στη Μάλαγα με 87-73, αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά ο,τι δεν αστειέυεται μέσα στο Βελιγράδι!

Με κορυφαίους τους Γιόβιτς - Γκούντουριτς, ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε με 87-73 την Μάλαγα και έκανε το 2x2 μέσα στην έδρα του στο ΤΟΡ 16.

Οι δυο ομάδες με το ξεκίνημα του ματς πήγαιναν χέρι-χέρι, μέχρι που ο Ερυθρός έκανε ένα γρήγορο σερί και ανέβασε τη διαφορά στο +7 με τη λήξη της περιόδου (21-14). Η δεύτερη περίοδος κύλησε πάνω-κάτω το ίδιο, με τους γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι και να φτάνουν στο +10 41-31 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, η Ισπανική ομάδα αντέδρασε και με ένα επιμέρους σκόρ 15-10 μείωσε σε 51-46 (26'). Οι Σέρβοι όμως αντέδρασαν και με σούτ που έψαξαν απο την περιφέρεια έκλεισαν το δεκάλεπτο στο +7 (60-53). Στην τελευταία περίοδο η Μάλαγα έκανε προσπάθεια να επιστρέψει στο ματς, χωρίς αποτέλεσμα και έτσι ο Ερυθρός Αστέρας έφτασε σε αυτή τη σπουδαία νίκη με 87-73.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 41-31, 60-53, 87-73.