Ντεκόζι βγαλμένος από το ΝΒΑ!

174211

Με τον Ντεκόζι να κάνει εμφάνιση… ΝΒΑ, έχοντας 22 πόντους, οκτώ ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ το Λαύριο επικράτησε του Πανιωνίου εκτός έδρας με 77-71 στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής της Basket League και έφτασε τις πέντε νίκες!

Πλην του Αμερικανού γκαρντ, «διψήφιος» για την ομάδα της Ανατολικής Αττικής ήταν και ο Γουότσον με 10 πόντους, ενώ από πλευράς «κυανέρυθρων» οι οποίοι έπεσαν στο 2-5 πλέον κορυφαίος ήταν ο νεοαποκτηθέντας Ντουρέν με 18 πόντους. Παράλληλα, Καμπερίδης και Σάμουελς είχαν 16 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο (17-23), αλλά ο Πανιώνιος με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα (37-37), στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι, με τους γηπεδούχους να κλείνουν την περίοδο με προβάδισμα δύο πόντων (56-54), μάλιστα, για να έρθει τελικά η επικράτηση του Λαυρίου, που από το 65-65 και μετά δεν βρέθηκε ποτέ ξανά πίσω στο σκορ!

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 37-37, 56-54, 71-77.