Χολαργός για φίλημα και... άνοδο!

4466455 1

Ο Χολαργός ήταν ο μεγάλος νικητής στο 5ο φετινό ματς κόντρα στον Εθνικό και με το εκκωφαντικό 85-57 στο κλειστό «Αν. Τρίτσης» έκανε το 3-2 και πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό της ανόδου κόντρα στον Απόλλωνα Πάτρας!

Θα έλεγε κανείς ότι η ομάδα του Στέργιου Κουφού βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στην Basket League αφού προηγείται ήδη 2-0 νίκες του Απόλλωνα από τα ματς της regular season και χρειάζεται άλλη μια νίκη προκειμένου να ακολουθήσει το Περιστέρι στην μεγάλη κατηγορία!

Τα πάντα είχαν τελειώσει από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 26-9 με αποτέλεσμα να μην αφήσουν κανένα περιθώριο στους Περαιώτες. Η διαφορά έφτασε στο +26 με τη λήξη του ημιχρόνου (48-22) και έκτοτε το... ντέρμπι (;) μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία υπέρ του Χολαργού.

Τα δεκάλεπτα: 26-9, 48-22, 64-40, 85-57

Χολαργός (Κουφός) : Καφαντάρης, Λάππας 4, Τσιλούλης 3 (1), Παπανικολάου 17 (1), Τζακόπουλος 3 (1), Παπαντωνάκος, Μοτσενίγος 13 (4), Κομποδιέτας 6 (1), Τσάμης 10, Σπυρόπουλος 3,,Μπελ 26 (2).
Εθνικός Πειραιά (Συμεωνίδης) : Πάντσιος 3 (1), Καρακωνσταντάκης 4, Μάρτζος 6 (1), Τσούτσος, Λαανέ 13 (2), Οικονομόπουλος 13 (2), Δρόσος 1, Περσίδης 10 , Σκλήβας 7.