Βασιλιάς Λεμπρόν, ματσαρα και 3-0 οι Σελτικς

loe

Ο Λεμπρόν Τζέιμς ήταν και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής των Καβαλίερς και με buzzer beater οδήγησε την ομάδα του στο 3-0 κόντρα στους Ραπτορς. Ματσαρα στη Φιλαδέλφεια και οι Σελτικς έφτασαν με τη σειρά τους στο 3-0!

Οι Καβαλίερς έκαναν το 3-0 με τον... εξωγήινο ΛεΜπρον να δίνει τη νίκη στην ομάδα του με 105-103 με buzzer beater.

Ο «βασιλιάς» πέτυχε 38 πόντους, ο Λοβ 21 κι ο Κόρβερ συμπλήρωσε άλλους 18.

Οι Ράπτορς από την άλλη είχαν πρώτο σκόρερ τον Λόουρι με 27 π. κι ο Ανουνόμπι πρόσθεσε άλλους 18.

Νωρίτερα, καταπληκτικό ματς και πολύ σκληροί Σέλτικς μέσα στη Φιλαδέλφεια. Ο Μπελινέλι με fedaway από τη γωνία έστειλε το ματς στην παράταση κάνοντας το 89-89. Η ομάδα του Στίβενς δεν... μάσησε ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στην παράταση και πήρε τη νίκη με 101-98 χάρη στο καλάθι του Χόρφορτ εκτός ισορροπίας κάτω από το καλάθι.

Μεγάλο ματς έκανε ο Τέιτουμ με 24 πόντους κι οι Ροζίερ, Μπράουν που συμπλήρωσαν από 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Χόρφορντ είχε 13.

Για τους γηπεδούχους, ο Εμπίντ τα έκανε όλα μόνος με 22 πόντους του και 19 ριμπάουντ αλλά δεν έφτανε.

Σίομονς και Ρέντικ είχαν από 16 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Μπελινέλι μπορεί να είχε μόλις 12 πόντους σε 36 λεπτά αλλά ήταν αυτός που έστειλε το ματς στην παράταση. Πέτυχε μάλιστα και το πρώτο καλάθι του 5λεπτου.