Διατήρησε τις ελπίδες του

giouzepente paok zaras

Ο ΠΑΟΚ πήρε παλικαρίσια εκτός έδρας νίκη στην παράταση (77-65) με αντίπαλο την Γκαζιαντέπ και παραμένει «ζωντανός» στη υπόθεση της πρόκρισης. Έστω κι αν είναι λιγοστές αυτές, όσον αφορά την κατάληψη της τέταρτης θέσης του ομίλου.

Αντίθετα, η Τουρκική ομάδα μετά την ήττα της αυτή, δεν έχει καμιά τύχη.

Η άμυνα ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου και θα μπορούσε να είχε επικρατήσει από την κανονική διάρκεια. Ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση.

Εκεί ο ΠΑΟΚ ήταν σαρωτικός και με επικεφαλής τους Χαραλαμπόπουλο, Ζάρα, Μαργαρίτη, πήρε εύκολα τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 30-34, 50-47, 62-62, 65-77

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ (Μάρκοβιτς): Αρμαντ 11 (1), Ραντ 5, Κάρτερ 17 (1), Χατσιγέβα, Λάιονς 8 (1), Μπάλαζιτς 3 (1), Φρεϊμάνις 13, Ογκούτ 8 (2), Τσίνκο.

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Κλάσεν 1, Χρυσικόπουλος 5 (1), Κρουμπάλι 5, Κόνιαρης, Τσόχλας 7 (2), Μαργαρίτης 11, Ζάρας 12 (2), Χαραλαμπόπουλος 11 (1), Κατσίβελης 6 (1), Γκος 10 (2), Τζόουνς.