- Επικαιρότητα
- Posted
ΟΦΗΗ και Χαλάνδρι οι κερδισμένοι
Στην κορυφή της Α΄ ΕΣΚΑ η κατάσταση δεν διαμορφώθηκε μετά τα αποτελέσματα της Α΄ κατηγορίας ΕΣΚΑ. Το Αιγάλεω και συνέχισε την αήττητη πορεία του και να τον ακλουθούν ο Ιωνικός Ν.Φ με τον Ηλυσιακό.
Στην τετράδα όμως εισχώρησε το Χαλάνδρι που νίκησε στα Πατήσια τον Σπόρτιγκ και συνεχίζει τις καλές του εμφανίσεις. Σημαντική ήταν και η εκτός έδρας επιτυχία του ΟΦΗΗ που επικράτησε της Πεύκης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πεύκη - ΟΦΗ Ηρακλείου 66-68
Προμηθέας Χαλανδρίου - Ηλιούπολη 76-81
Ηλυσιακός - Κουκάκι 74-49
Τυφώνας - Αιγάλεω 72-85
Αργοναύτης - Αχαρνής 63-58
Ιωνικός Ν. Φιλαδελφείας - Ποσειδώνας Ν. Ψυχικού 74-58
Σπόρτιγκ - ΑΟΚ Χαλάνδρι 64-69
ΠΕΥΚΗ – ΟΦΗΗ 66-68
Διαιτητές: Τσώνος, Καλογριάς, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 15-15, 31-28, 45-44, 66-68.
ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς, Χάλαρης): Αθανασιάδης 8 (2), Κυριαζόπουλος 3 (1), Μαντζανάς 2, Χασάπης, Τασιόπουλος 9, Σημαιόπουλος 7, Δρικόγιας 9 (1), Παγίδας 5, Σιδερής, Φιλιππόπουλος 23 (1), Ανδρουλάκης.
ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 14 (1), Δρακόπουλος, Ροΐδης 3 (1), Τσίτος 8 (1), Σπηλιόπουλος 14 (4), Παπαδόπουλος 7 (1), Nιώτης, Νικολαΐδης 4, Σαπρανίδης 4, Κουρής, Λοΐζος 14, Καλαποθαράκος.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 76-81
Διαιτητές: Κάρδαρης, Γρίβα, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 13-23, 30-38, 58-54, 76-81.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Αναστασόπουλος): Μούργελας 11 (1), Ασημακόπουλος 16 (3), Αποστόλου 14 (1), Αλεβιζάκης 2, Λαμπρόπουλος, Κουνάβης, Στασινός 12 (1), Τσουκαλάς, Ιμαριάγκμπε 7, Κοκορόγιαννης 14 (1).
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 13, Καραβαγγέλης, Βάβουλας, Κούκουρας 17 (4), Τσιάκος 15 (3), Κριεκούκης 8, Καπερώνης 17 (5), Κανταράκιας 4, Μαντάς 5, Ζαχαριάδης, Λαμπρόπουλος 2.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΚΟΥΚΑΚΙ 74-49
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Ρεμουντάκης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-7, 41-20, 64-36, 74-49.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 6 (1), Αγγελόπουλος 3 (1), Φώτσης 5 (1), Βαρσάμος 2, Κούργιας 2, Πλακογιαννάκης 7, Αντωνόπουλος 8 (2), Σουρβατζής, Τσιαμπάς 10 (1), Τρίχας 12 (2), Τσούπρος 8, Ζευκιλής 11.
ΚΟΥΚΑΚΙ (Κλάδης, Βεζυρτζόγλου): Κωστελέτος 5, Σιδερής Γ. 6 (2), Βλαδίτσης 4, Δολιανίτης 4, Δελλής 10, Κατεβάτης 2, Κοσμάς, Γιαννάκης 5 (1), Σιδερίδης, Σιδερής Ν. 4, Μοσχονάς 7, Θεοφανάκης 2.
ΤΥΦΩΝ – ΑΙΓΑΛΕΩ 72-85
Διαιτητές: Σκούτας, Κομιανός, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα 26-26, 43-42, 47-65, 72-85.
ΤΥΦΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ζωντός): Παπαποστόλου, Δρακόπουλος 10 (2), Παπαγιαννόπουλος 2, Νιφόρας 20, Πετριανίδης 5 (1), Παπαδημητρίου 8 (1), Πρίφτης 10, Γόντικας 4, Δόξας 1, Λαζαρίδης 10 (1), Καρακώστας 2, Φωτιάδης.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος, Μπάρδας 19 (4), Tσαμπής 11, Καράβολας 7 (1), Κούρτης 8 (2), Οικονόμου 12, Πλουτέτσκι 5 (1), Ναυπλιώτης 1, Καλλινικίδης 15 (1), Μούγιος 7, Ντόκος.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΧΑΡΝΗΣ 63-58
Διαιτητές: Ψαριανός, Παπαδόπουλος, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 24-19, 33-34, 49-43, 63-58.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιαννακόπουλος, Πανταζής): Μπελεξής, Χωματάς 2, Αρτουσένκο, Σβάρνας 3, Συγγούνας Ε. 13 (1), Συγγούνας Δ., Ζερβός 18, Τρικαλιώτης 7 (2), Σιώμος 10, Γιωτάκης, Παπουτσής 8 (2), Γεμενής 2.
ΑΧΑΡΝΗΣ (Σουρμελής, Γεωργογάλας): Ροδόπουλος, Ζέρβας 10 (1), Βεκρής 8, Κακουλίδης Π., Γραμμένος, Χριστοφάκης 7 (1), Ιγγλέζος 12 (1), Κακουλίδης Σ., Λίτσος 12, Γεωργακίου, Στρατομήτρος 7 (1), Λουγιάκης 2.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ 74-58
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Πολυχρόνης, Παπαχρήστου
Δεκάλεπτα: 19-16, 37-28, 60-35, 74-58.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 9 (2), Αρχος 2, Φωτητζόγλου 10 (2), Γρύλλης 4, Ολύμπιος 11 (2), Τύρλας 13 (1), Μουμπάρακ, Καράμπελας 6 (2), Κουμουνδούρος 9 (3), Κούτρας, Χριστόδουλος 10.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΝΨ (Ζήβας): Βουλγαράκης, Δαμίγος 2, Κριτσωτάκης 3 (1), Τζελέπης, Μπαρμπαρής 8, Γεραμάνης 2, Δελής 12, Πανταζής 6, Ζαρμακούπης 12, Σμυρλής 3, Τσιγκάκος 6, Βοντετσιάνος 4.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 64-69
Διαιτητές: Γιακείμη, Σκουλαρίκης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 13-14, 35-41, 47-58, 64-69.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Αρναουτάκης 13 (1), Τζουμάκας 3 (1), Μανωλίτσης, Μπουγιούρης 12 (3), Σερέπας 2, Τάσιος 10 (1), Μιλούσης 12 (2), Καραμπάτος 2, Αγγελής, Βισνιέβσκι 10.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Aρσενίδης, Βαλληνδράς, Ζένιου, Φρίμας 5 (1), Κονδύλης 21 (2), Μωραΐτης 8 (2), Δημητριάδης 16, Μορφονιός 6 (1), Αμπελάς 6 (1), Πουλής 7, Αυδής, Οικονομόπουλος.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)
- Αιγάλεω 11-0
- Ιωνικός Ν. Φ. 9-2
- Ηλυσιακός 8-3
- ΑΟΚ Χαλάνδρι 7-4
- Ηλιούπολη 7-4
- Αργοναύτης 6-5
- Ποσειδώνας Ν. Ψ. 5-6
- Πεύκη 5-6
- Αχαρνής 5-6
- Σπόρτιγκ 4-7
- Κουκάκι 4-7
- ΟΦΗ Ηρακλείου 3-8
- Τυφώνας 2-9
- Προμηθέας Χ. 1-10
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/12)
ΟΦΗ Ηρακλείου - Ηλυσιακός
ΑΟΚ Χαλάνδρι - Πεύκη
Αιγάλεω - Προμηθέας Χαλανδρίου
Ηλιούπολη - Αχαρνής
Ποσειδώνας Ν. Ψυχικού - Τυφώνας
Κουκάκι - Ιωνικός Ν. Φιλαδελφείας
Σπόρτιγκ - Αργοναύτης