Τζόρτζεβιτς: «Ήταν πολύ προετοιμασμένη η Λαμποράλ»

timthumb 2

Ο Σάσα Τζόρτζεβιτς, μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα συνεχάρη την Λαμποράλ Κούτσα για την πρόκρισή της στο Final 4, ενώ στη συνέχεια τόνισε πως ήταν πολύ προετοιμασμένη για τη σειρά και στάθηκε στα μεγάλα σουτ που έβαλε.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Σέρβος κόουτς του Παναθηναϊκού:

«Ήταν μία σκληρή ήττα για εμάς. Στο ταξίδι μας στη Βιτόρια πιστεύαμε ότι θα μπορούσαμε να γυρίσουμε με 1-1. Όλοι θέλαμε να παίξουμε σωστά το παιχνίδι, αλλά η Λαμποράλ ήταν πολύ προετοιμασμένη. Συγχαρητήρια στην Λαμποράλ με πόνο καρδιάς. Κάποια τρίποντα στην τελευταία περίοδο μας έκοψαν τα πόδια. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ευστόχησαν σε 7/10 τρίποντα. Σκόραραν δηλαδή 21 πόντους από τρίποντα. Σε όλη τη σειρά των παιχνιδιών δεν ήμασταν εύστοχοι στα σουτ. Δεν τα καταφέραμε. Είναι δύσκολη ήττα για εμάς και οι επόμενες ημέρες που ακολουθούν. Θα πρέπει να βρουν το σθένος και τη θέληση για τη συνέχεια στα ελληνικά πλέι οφ».