Εκαναν το πρώτο βήμα οι Ουόριορς (vid)

StephenCurryKlayThompsonHarrisonBarnes

Οι Ουόριορς, νίκησαν με 104-78 τους Ρόκετς και έκαναν το 1-0 στη σειρά.

Το παιχνίδι, ξεκίνησε με αρκετά νεύρα από τους παίχτες τον δύο ομάδων, οι πρωταθλητές καθάρισαν το μυαλό τους και χωρίς να το πάρουν χαμπάρι οι Ρόκετς, βρέθηκαν να χάνουν 33-15 στην πρώτη περίοδο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ρουκέτες ήταν εκνευριστικά άστοχοι, με το σκορ να ανεβαίνει στα ύψη στο ημίχρονο (60-33). Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού, ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς και που μείωσαν οι Ρόκετς στους 15 πόντους, οι Ουόριορς με καλή άμυνα καθάρισαν και τυπικά το παιχνίδι, για το 1-0 στην σειρά αυτή.

Πρώτος σκόρερ για τους πρωταθλητές ήταν ο Κάρι, που είχε 24 πόντους και 7 ριμπάουντ, να πούμε ότι ο Στεφ, έπαιξε μόλις 19 λεπτά καθώς ένιωσε ενοχλήσεις και έκατσε στο πάγκο. Για τους Ρόκετς, ο "μούσιας" είχε 17 πόντους και ο Χάουαρντ 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 33-15, 27-18, 22-27, 22-18.