Μπρείκ...με το καλημέρα οι Πέισερς

521578294

Οι Ιντιάνα Πέισερς, νίκησαν με 100-90 τους Τορόντο Ράπτορς και έσπασαν το πλεονέκτημα έδρας των Καναδών.

Το Τορόντο, ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση, μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι και στην πρώτη περίοδο, ήταν μπροστά στο σκορ με (24-19). Οι Πέισερς αντέδρασαν και με καλή άμυνα και επίθεση, έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους, χάνοντας στο ημίχρονο με (45-43).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, είχε έρθει η ώρα του Πολ Τζορτζ, καθώς σημείωσε 17 πόντους, βάζοντας μπροστά την ομάδα του με (67-70) στο τέλος της περιόδο. Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πολ Τζόρτζ συνέχισε από εκεί που σταμάτησε, ενώ είχε μαζί του και τους Έλλις, Τέρνερ και Χιλ που πέτυχαν καθοριστικά καλάθια, φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη τελικά.

Κορυφαίος για την Ιντιάνα, ήταν φυσικά ο Πολ Τζόρτζ, αφού είχε 33 πόντους, μοίρασε 6 ασίστ και μάζεψε 4 ριμπάουντ σε 38 λεπτά συμμετοχής. Για το Τορόντο διακρίθηκε μόνο ο Γιόνας Βαλαντσιούνας 12 πόντοι, 19 ριμπάουντ.

Δωδεκάλεπτα: 24-19, 45-43, 67-70, 90-100