Γενική πρόβα

agravani

Στην πρόβα τζενεράλε για το φάιναλ φορ ο Ολυμπιακός ήταν σοβαρός και νίκησε εύκολα τον καταδικασμένο Πανελευσινιακό με 104-55.

Το παιχνίδι ηταν δεδομένο πως δεν θα άντεχε σε κριτική, αφού η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων είναι χαώδης. Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος μοίρασε το χρόνο συμμετοχ

ής σε όλους τους παικτες του και μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένος από το ότι ήταν όλοι τους σοβαροί και δεν χαλάρωσαν ούτε λεπτό. Απόδειξη γι' αυτό είναι το ότι το τελευταίο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 31-7, παρόλο που προηγουμένως ο Ολυμπιακός είχε ήδη εξασφαλίσει μια μεγάλη διαφορά.

Οι 13 πόντοι του Αγραβάνη και τα 13 ριμπάουντ του Παπαπέτρου ήταν κάποια από τα πιο ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία ενός αγώνα, που έχει ήδη ξεχαστεί.