Ο ΚΑΟΔ προσγείωσε τον Ίκαρο

Η νίκη του Ικάρου επί του Παναθηναϊκού, δεν «τρόμαξε» τον ΚΑΟΔ, που πέτυχε την Τρίτη νίκη του (76-69) στο πρωτάθλημα και υποσκέλισε την ομάδα της Καλλιθέας. Το εκρηκτικό τρίτο δεκάλεπτο για τους  γηπεδούχους έκρινε ουσιαστικά και την τύχη του αγώνα, αφού στο α΄ ημίχρονο (35-33) όλα ήταν ρευστά.  Η καλή δουλειά που γίνεται στη Δράμα από τον έμπειρο Γιώργο Καλαφατάκη, φάνηκε και χθες. Ο ΚΑΟΔ είχε τον έλεγχο του αγώνα και αντιδρούσε ψύχραιμα όσες φορές ο Ίκαρος προσπαθούσε να αλλάξει τη ροή.

Ο Λούις Ντέιλ σε μεγάλα κέφια, ήταν το πρώτο βιολί στην επίθεση του ΚΑΟΔ και το αντίβαρο στην παραγωγικότητα του Γκιμπς.

ΚΑΟΔ (Γ. Καλαφατάκης): Σλαφτσάκης, Νόουκς 3 (1), Καλαϊτζίδης 10 (2), Ακεψιμακίδης 2, Μπένας, Μίσελ 8 (2), Κάρτερ 6, Κακαρούδης 8, Ντέιλ 21 (3), Ζάρας 5, Ιωάννου 9 (1), Πάλμερ 4.

ΙΚΑΡΟΣ (Δ. Πρίφτης): Στρναντ, Λαρεντζάκης, Κυρίτσης 21, Βρκιτς 9, Ουάιτ 4, Φαγιέ 4, Γκίμπσον 22 (3), Γιαννακίδης 5 (1), Αγαδάκος 2, Σίμιτσακ 2.

.Στη φωτό, "κάρφωμα" του Γκάι Μαρκ Μίσελ στο καλάθι του Ικάρου.