Άνετη επικράτηση για το Ρέθυμνο

Είχε διάρκεια στην απόδοσή του το Ρέθυμνο και η επικράτησή του με αντίπαλο την Ελευσίνα, ήρθε με εύκολο τρόπο (85-69).

Για 30 λεπτά, η ομάδα του Γιώργου Καλαφατάκη έδωσε έμφαση στην άμυνα, ενώ διέθετε πολυφωνία στην επίθεση. Ο Γιάννης Καλαμπόκης στο α΄  ημίχρονο ήταν αυτός που έδειξε το δρόμο και μετά το πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβαινε συνεχώς. Η μέγιστη τιμή της έφτασε στους 20 πόντους στο 30΄(64-44) και η Ελευσίνα που παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη, τα περίμενε όλα από τους Τζόουνς, Φαγιέ.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 39-30, 64-44, 85-69.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Γ. Καλαφατάκης): Χαρτ 12 (1), Καλλινικίδης, Κουμπούρας 2, Αγγελόπουλος 2, Ράιτ 13 (1), Καλαμπόκης 14 (2), Σίννης, Λάτοβιτς 6, Εζιούκου 15, Ντρσά 13 (3). Γκάμπριελ 6.
ΕΛΕΥΣΙΝΑ (Γ. Σκαραφίγκας): Παπαμακάριος 2, Αράπης, Δημάκος, Τζόουνς 16 (1), Φαγιέ 26 (2), Φίσερ 5 (1), Τέρνερ 9, Μάντζαρης 9 (2), Αβραμίδης 2.