Κερδίζει έδαφος η Ν. Κηφισιά

Πατάει γερά η Ν. Κηφισιά μετά την τρίτη συνεχόμενη νίκη της, Η ομάδα του Η. Παπαθεοδώρου επικράτησε εύκολα με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πατρών (78-54) και τον υποσκέλισε βαθμολογικά φθάνοντας τις πέντε νίκες στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι δεν συνάντησαν δυσκολίες και το καταιγιστικό τρίτο δεκάλεπτο, δεν άφησε περιθώρια στους Πατρινούς να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο. Στο διάστημα αυτό η Κηφισιά με τους Λιακόπουλο, Κακιούζη, Γουντς ζεστούς ξεκίνησαν μ’ ένα επιμέρους 10-4 και το σκορ διαμορφώθηκε από 32-26 στο ημίχρονο, σε 52-30.
Από τον Απόλλωνα, ο Μπολτς προσπαθούσε μόνος στο α΄ ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη πέτυχε μόνο ένα καλάθι και στα ρηχά κυμάνθηκε και η απόδοση του Ντάνιελ.
Τα δεκάλεπτα: 21-10, 32-26, 52-37, 72-54.
Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ (Η. Παπαθεοδώρου): Βασίλεβιτς 6 (1), Λια;κόπουλος 10 (1), Κρόκερ 14 (2), Κομποδέτας, Γκάρετ 9, Σιούτης 3 (1), Γουντς 12, Τσαλδάρης 6, Αντεγκπόγιε, Κακιούζης 10, Μπάρλος 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Ν. Βετούλας): Χιλ, Αργυρόπουλος 5 (1), Ντάνιελ 5, Γουίλσον 15 (2), Λιανός, Πέτροβιτς, Μολφέτας 2, Νιφόρας 2, Τρεπάλοβατς 4, Χοτ 2, Μπολτς 13.