Το όνομά μου είναι..Μπολντς

Ένα επιμέρους 15-0 στο τελευταίο δεκάλεπτο από την πλευρά του Απόλλωνα Πατρών, έκρινε το αποτέλεσμα του αγώνα με τον Κολοσσό Ρόδου (76-66).

Μέχρι τότε ο αγώνας παρουσίαζε αμφίρροπη μορφή και ο Κολοσσός ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός. ‘Όταν μείωσε τη διαφορά στον έναν πόντο (57-56), οι γηπεδούχοι ξέσπασαν και το σκορ μετατράπηκε σε 72-56.
Στο πρόσωπο του ΝτεΜάριους Μπολντς, ο Νίκος Βετούλας βρήκε τον παίκτη-εκτελεστή και ήταν αυτός που έκαμψε την αντίσταση των Ροδίων (25 π., 3/7 διπ., 3/6 τριπ., 10/13 βολ.), ενώ από την ομάδα του Βασίλη Φραγκιά, ο Χριστόφορος Στεφανίδης ήταν πολύ καλός στο α΄ ημίχρονο (σημείωσε 16 πόντους), αλλά στην επανάληψη περιορίστηκε.
Δεκάλεπτα: 24-22, 41-39, 57-54, 76-66.
ΑΠΟΛΛΩΝ Π (Ν. Βετούλας): Χιλ 11(2), Αργυρόπουλος 2, Καπερώνης, Τέιλορ 9, Ουίλσον 7, Λιανός 3, Πέτροβιτς 8, Πελεκουδας, Νιφόρας 3, Τρεπόλαβατς 5, Χοτ 3, Μπολντς 25 (3)
ΚΟΛΟΣΣΟΣ (Β. Φραγκιάς): Παπαντωνίου 6 (2), Ραμ 5, Σίμπσον, Στεφανίδης 20 (2), Σμιθ 9, Γεωργαλής 4, Κουκουλάς, Τσάμης 9 (3), Προύιτ 9, Όσμπι 4.