Τσάμπα ήττα για το Περιστέρι!

6767675 1

Αν και προσπάθησε αρκετά στη Βαμβέργη, το Περιστέρι winmasters δεν τα κατάφερε κόντρα στην Μπάμπεργκ και γνώρισε την 3η του ήττα στο φετινό Basketball Champions League (72-69).

Με ένα μεγάλο «κρίμα» θα επιστρέψει από την Γερμανία η αποστολή του Περιστερίου...

Μπορεί να έφτασε κοντά, μπορεί να πάλεψε μέχρι το τέλος για τη νίκη, αλλά οι λεπτομέρειες ήταν εκείνες που έκαναν την διαφορά και στέρησαν από την ελληνική ομάδα ένα σημαντικό «διπλό» στο φετινό Basketball Champions League.

Ουσιαστικά τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο λεπτό. Το ματς ήταν στον πόντο για λογαριασμό της Μπάμπεργκ (68-67) αλλά ένα καλάθι του Πάρις Λι έφερε την Μπάμπεργκ στο +3 (70-67) με 34'' για το τέλος του ματς. Στην αμέσως επόμενη επίθεση ο Σκούτσι Σμιθ έκανε το λάθος και ουσιαστικά έφερε τους γηπεδούχους σε θέση ισχύος. Ο Κάμερον Τέιλορ με 1/2 βολές έδωσε προβάδισμα τεσσάρων πόντων στην ομάδα του (71-67 στα 22'') το οποίο ήταν και το «μαξιλαράκι» ασφαλείας.

Τα δεκάλεπτα: 27-21, 42-38, 59-57, 72-69