Οι τραυματισμοί κόστισαν πιο πολύ

Βαριά ήταν η πρώτη ήττα του ΠΑΟΚ στον όμιλο του Eurocup. Έχασε στο Κράσνονταρ της Ρωσίας από τη Λοκομοτίβ Κούμπαν με 87-46 (45-26), η οποία είναι πλέον η μόνη αήττητη σε τρεις αγώνες.

Ο ΠΑΟΚ μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ανταγωνιστικός (18-14). Ο τραυματισμός του Μαργαρίτη στο δεύτερο λεπτό και του Χαραλαμπίδη (φωτό) στο πέμπτο, τον αποσυντόνισαν, μιας και ο Όντουμ ήταν ανέτοιμος και η συνέχεια εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο.
Η Λοκομοτίβ άρχισε να διευρύνει τη διαφορά, η οποία έφτασε και τους 43 πόντους (85-42), με ασφυκτική πίεση και καλά ποσοστά στην επίθεση.
Ο ΠΑΟΚ είχε 3/21 τρίποντα με τον Δέδα (0/7) και 14/42 δίποντα.
Ο Σούλης Μαρκόπουλος χρησιμοποίησε τους Λάνγκφορντ 1, Λιάπη 4, Χαραλαμπίδηξ, Κάρτερ 6, Κακαρούδη 11 (2), Τσόχλα 2, Δέδα, Κόττα, Όντουμ, Βον 12, Σαλούστρο 8.